FC&S Financial Consultancy  Gennep
T 0487 - 51 95 32  info@fc-s.nl
 
 
 
Nieuwsbrief
Meldt u hier aan
naam
e-mail
 
 

Wonen in Duitsland

FC&S in Duitsland

Wonen in Duitsland is voor veel mensen een droom. Waarschijnlijk kent u de beelden wel, mooie huizen, grote grondstukken, veel ruimte en natuur om u heen en dat alles voor een zeer betaalbare prijs. De grensstreek tussen Nederland en Duitsland biedt wat dat betreft het beste van twee werelden. U kunt de voordelen van het werken in Nederland combineren met de voordelen van het wonen in Duitsland. Vele mensen gingen u voor.

In tegenstelling tot de Nederlandse markt zijn de Duitse huizenprijzen wel stabiel gebleven of zelfs gestegen. Ook zijn in Duitsland nog volop kavels te koop. De Duitse wetgever is veel flexibeler in het afgeven van een bouwvergunning. Dit impliceert dat u veel vrijer bent in de realisatie van uw droomhuis en ook veel sneller aan de bouw kunt beginnen.

Duitsland is veel verder in het duurzaam wonen dan Nederland. Het is tegenwoordig zelfs verplicht minimaal 1 duurzame energiebron in uw woning te plaatsen. Veel mensen kiezen voor een warmtepomp. Dit houdt in dat u voor het verwarmen van uw woning geen gas of olie meer nodig heeft. Dit scheelt natuurlijk aardig in de kosten.

Duitse banken zijn veel conservatiever met het uitlenen van geld dan Nederlandse banken. Dit komt tot uitdrukking in de vormen van hypotheek. In de regel moet u de gehele lening aflossen gedurende de looptijd. Een Duitse bank zal ook altijd een eigen inbreng verlangen. Dit kan bijvoorbeeld de overwaarde van uw huidige woning zijn. Dat maakt dat de bank veel minder risico loopt en dus een veel lager tarief kan aanbieden dan een Nederlandse bank.

Voorts gelden er in Duitsland speciale regelingen voor ondermeer:

  •  energiebewust bouwen
  •  gezinnen met kinderen
  •  saneringen van bestaande woningen

De Duitse overheid verstrekt hierbij leningen tegen zeer gunstige tarieven. In sommige gevallen betaalt u zelfs helemaal geen rente maar alleen een stuk aflossing!

Veel Nederlanders zijn zich niet bewust van de mogelijkheden die Duitsland wat dat betreft biedt. Te vaak merken wij dat de communicatie tussen klant en bank verkeerd gaat vanwege taalproblemen. Om dit op te lossen gaan wij in alle gevallen met u mee naar de bank en geven toelichting op de mogelijkheden die de bank u kan bieden.  

 

FC&S is gespecialiseerd m.b.t. het wonen in Duitsland. Wij bemiddelen en adviseren bij:

  •  de aankoop van een woning of bouwgrond;
  •  nieuwbouwprojecten;
  •  hypotheken van zowel Nederlandse- als Duitse banken;
  •  onroerend goed veilingen;
  •  verzekeringen.

 

Het wonen in Duitsland kent veel voordelen, juist voor mensen die in Nederland blijven werken. U moet hierbij denken aan ondermeer:

  •  Lage kosten onroerend goed;
  •  Grote kavels, veel ruimte;
  •  Kwalitatief hoogwaardige bouw;
  •  Lage kosten levensonderhoud;
  •  Lage autokosten

Onder andere het bovenstaande maakt dat ieder jaar vele Nederlanders over de grens gaan wonen in Duitsland. Zo'n overstap dient u goed te overwegen. Het wonen in Duitsland kent natuurlijk ook nadelen. Hierbij kunt u denken aan culturele verschillen, taalproblemen, aanpassingsproblemen etc.

FC&S kan u begeleiden en u als zodanig veel (zoek)werk uit handen nemen. Wij onderhouden goede contacten met instanties die u zowel fiscaal als juridisch van dienst kunnen zijn bij het vestigen in Duitsland. Het immigreren is een ingrijpende gebeurtenis die u goed dient voor te bereiden. De koop van een woning is de uitkomst van het doorlopen van een heel traject en niet de start. Veel immigranten maken deze fout en willen al na een korte periode terug naar Nederland.

Download informatie folder van Euregio
Om alle voor- en nadelen nog eens op uw gemak na te lezen op papier, kunt u hier een folder over 'Verhuizen naar Duitsland; wonen in Duitsland, werken in Nederland' downloaden. Klik hier om het bestand te lezen (en vervolgens te printen). Wilt u het bestand opslaan op uw computer klik dan hier met uw rechter muisknop en kies vervolgens: 'doel opslaan als..'

http://www.euregio.de/cms/publish/content/downloaddocument.asp?document_id=12

 
 
 

Een ogenblik alstublieft. De module wordt geladen